Mamy dla Was niespodziankę. Prawdziwy hit! Nasza sosnówka i tarninówka doczekały się właśnie nowej, limitowanej(!) edycji. Uchylamy dziś rąbka tajemnicy. O szczegółach już niebawem, tymczasem przypominamy jakie znakomite właściwści mają nasze nalewki.

 

SOSNÓWKA

Nalewka sosnowa (44,6% alk.) Warto ją trzymać w domowej apteczce w pogotowiu. Pomocna jest w nieżytach dróg oddechowych, bólach gardła, zapaleniu oskrzeli, jamy ustnej i przewlekłym kaszlu. Ze względu na właściwości antyseptyczne i moczopędne, nalewkę sosnową pijemy też przy stanach zapalnych dróg moczowych, pęcherzyka żółciowego, zaburzeniach przemiany materii. Mówi się też o jej antydepresyjnym działaniu! 

IMG 6714 min

 

TARNINÓWKA

Nalewka z tarniny (21,8% alk.) jest nalewką szlachetną, delikatną, smakowo w okolicach śliwki i wiśni, o przepięknej barwie czerwieni. Nieco zapomnianą ze względu na trudność pozyskania surowca, nieprzyjemne kolce, którymi pokryty jest krzew, cierpki smak niepozornego owocu, który trudno zamienić na słodki bukiet niespotykanych aromatów.

IMG 6694 min

BIESZCZADZKIE smaki

Mieszkamy w Bieszczadach w malowniczej miejscowości Smolnik w gminie Komańcza. W naszym gospodarstwie pieczemy trzy rodzaje chleba na zakwasie - "Śpiewany", "Biały" i "Żytni". Na czystych łąkach bieszczadzkich zbieramy świeże rośliny, dary tej ziemi, które są surowcem do świeżych soków wyciskanych na zimno, syropów, miodków, dżemików i powideł.

Przeczytaj pełną historie

BIESZCZADZKI NEWSLETTER

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o produktach, promocjach i wydarzeniach.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Bogdan Ablewski Smolnik 9,
38-543 Komańcza, woj. podkarpackie

Otwarte codzeinnie od 8:00 do 18:00

+48 504 756 366

bieszczadzkiesmaki@gmail.com

@bieszczadzkie.smaki