Międzynarodowy Dzień Bez Mięsa

wege_serce3-min

Dziś obchodzimy (20 marca) Międzynarodowy Dzień bez mięsa (Meatout Day). Dzień ten jest wspaniałym powodem do tego, aby ograniczyć – a kto wie, może z czasem nawet zrezygnować całkiem – z jedzenia mięsa, na rzecz propagowania jadłospisu na bazie warzyw, owoców, serów i zbóż. To cudowny dzień, by podjąć decyzję o uczeniu się zdrowego trybu życia i diety wegetariańskiej.

Idea tego dnia narodziła się w 1985 roku, a pomysłodawcą była amerykańska ekologiczna fundacja FARM (Farm Animal Rights Movement).

Według raportu „Rozwój Kultury Kulinarnej w Polsce 2010-2020”, różnego rodzaju diety stosuje 37% Polaków, ale wegetarianami jest zaledwie 4%. Oznacza to, że ponad 1 milion Polaków (brawo!) w wieku 18-65 lat, nie jada mięsa. Głównymi powodami takiej decyzji, są osobiste przekonania i coraz większy dostęp do zamienników mięsa w sklepach.

Z tej okazji, chcielibyśmy przedstawić Wam wytrawną wersję naszego “Paniru ze Smolnika”. Kto wie, może to właśnie dziś podejmiesz ważną dla siebie decyzję, która odmieni twoje życie?

#MeatOut #MeatOut2021