Tarninówka i sosnówka w nowej odsłonie!

79255588fd6697e57da676ab4ea8667c-IMG_6766-min

Mamy dla Was niespodziankę. Prawdziwy hit! Nasza sosnówka i tarninówka doczekały się właśnie nowej, limitowanej(!) edycji. Uchylamy dziś rąbka tajemnicy. O szczegółach już niebawem, tymczasem przypominamy jakie znakomite właściwści mają nasze nalewki.

SOSNÓWKA

Nalewka sosnowa (44,6% alk.) Warto ją trzymać w domowej apteczce w pogotowiu. Pomocna jest w nieżytach dróg oddechowych, bólach gardła, zapaleniu oskrzeli, jamy ustnej i przewlekłym kaszlu. Ze względu na właściwości antyseptyczne i moczopędne, nalewkę sosnową pijemy też przy stanach zapalnych dróg moczowych, pęcherzyka żółciowego, zaburzeniach przemiany materii. Mówi się też o jej antydepresyjnym działaniu!

TARNINÓWKA

Nalewka z tarniny (21,8% alk.) jest nalewką szlachetną, delikatną, smakowo w okolicach śliwki i wiśni, o przepięknej barwie czerwieni. Nieco zapomnianą ze względu na trudność pozyskania surowca, nieprzyjemne kolce, którymi pokryty jest krzew, cierpki smak niepozornego owocu, który trudno zamienić na słodki bukiet niespotykanych aromatów.

Przeczytaj również

W naszej spiżarni