Tarninówka i sosnówka w nowej odsłonie!

79255588fd6697e57da676ab4ea8667c-IMG_6766-min

Mamy dla Was niespodziankę. Prawdziwy hit! Nasza sosnówka i tarninówka doczekały się właśnie nowej, limitowanej(!) edycji. Uchylamy dziś rąbka tajemnicy. O szczegółach już niebawem, tymczasem przypominamy jakie znakomite właściwści mają nasze nalewki.

SOSNÓWKA

Nalewka sosnowa (44,6% alk.) Warto ją trzymać w domowej apteczce w pogotowiu. Pomocna jest w nieżytach dróg oddechowych, bólach gardła, zapaleniu oskrzeli, jamy ustnej i przewlekłym kaszlu. Ze względu na właściwości antyseptyczne i moczopędne, nalewkę sosnową pijemy też przy stanach zapalnych dróg moczowych, pęcherzyka żółciowego, zaburzeniach przemiany materii. Mówi się też o jej antydepresyjnym działaniu!

TARNINÓWKA

Nalewka z tarniny (21,8% alk.) jest nalewką szlachetną, delikatną, smakowo w okolicach śliwki i wiśni, o przepięknej barwie czerwieni. Nieco zapomnianą ze względu na trudność pozyskania surowca, nieprzyjemne kolce, którymi pokryty jest krzew, cierpki smak niepozornego owocu, który trudno zamienić na słodki bukiet niespotykanych aromatów.