logo_alkohole_regionalne_bieszczadzkie_smaki

Alkohole regionalne

Produkcję alkoholi mamy we krwi, receptury przekazywane były z pokolenia na pokolenie. Z roku na rok, zdobywając doświadczenia, poznając bogatą i bujną roślinność bieszczadzką, staramy się zaskoczyć Was czymś nowym, wyjątkowym i niepowtarzalnym. Dzięki temu wprowadziliśmy, między innymi nasze destylaty i niespotykane smaki nalewek. Szczycimy się wyjątkowym smakiem pysznej Bieszczadzkiej Wróżki.

Absynt

“Absynt nadaje życiu uroczystych barw, powstrzymując ciemne otchłanie” – zachwycał się słynny poeta Charles Baudelaire. Nasz Absynt, czyli Bieszczadzka Wróżka, autorski przepis naszego syna, Tomasza, kiedyś trunek paryskiej bohemy, przez lata prohibicji pity ukradkiem, dziś z przytupem wraca na salony.

Destylaty

Destylat owocowy to mocny i aromatyczny alkohol, który nabiera swoich właściwości z upływem czasu. Cierpliwość przy produkcji alkoholu to fundament udanego trunku. Różnie go nazywano: bimber, księżycówka, samogon, okowita, kpn. Jaki jest? Jak się go produkuje? Zapraszamy do lektury.

Nalewki

Nalewki to wyciągi alkoholowe z owoców, kwiatów, ziół i korzeni z dodatkiem cukru. Niezwykle aromatyczne, lekko słodkie, rozgrzewające, posiadające szereg zdrowotnych właściwości, pomagające nawet doraźnie, choćby na trawienie. Nalewki to sposób, aby zamknąć aromat kwiatów i ziół, by móc do niego wracać na długo po zbiorach. 

Alkohole starzone

Niektóre z naszych alkoholi postanowiliśmy poddać odpowiednio długiemu okresowi dojrzewania w dębowych beczkach. Proces ten sprawił, że ich moc, barwa oraz walory smakowe osiągnęły idealny poziom. Te głębokie w smaku trunki o ciemniejszym kolorze i zupełnie nowym aromacie to doskonała propozycja dla smakoszy naszych destylatów. 

Masz ukończone 18 lat?

Przed wejściem na tę stronę musimy się upewnić, że jesteś w odpowiednim wieku. Przed zakupem zapoznaj się z regulaminem zakupów.