Niektóre z naszych alkoholi postanowiliśmy poddać odpowiednio długiemu okresowi dojrzewania w dębowych beczkach. Proces ten sprawił, że ich moc, barwa oraz walory smakowe osiągnęły idealny poziom. Te głębokie w smaku trunki o ciemniejszym kolorze i zupełnie nowym aromacie to doskonała propozycja dla smakoszy naszych destylatów. 

Pierwsze próby starzenia alkoholu przeprowadziliśmy na Sosnówce. Po kilkunastu miesiącach w stulitrowej, dębowej beczce, uzyskaliśmy alkohol o niezwykle głębokim smaku i aromacie, który pokochali nasi goście. Tak powstała nasza Sosna z Dębu. Ochoczo przystąpiliśmy do kolejnych prób i tak, w dębowej beczce, po zlaniu Sosny z Dębu, znalazł się nasz popisowy destylat, czyli T52 z tarniny. Połączenie dębu, sosny i wytrawnego smaku destylatu z tarniny dało smak niezwykły, niespotykany i nietuzinkowy. Do sprzedaży trafiło tylko 180 numerowanych butelek. Idealny smak Sosny z Dębu, Dębniaka Tarninowego i starzonej Szyszki Mocnej to efekt przechowywania ich w odpowiednim środowisku, z uwzględnieniem wielu czynników. Czas leżakowania uzależniony jest od porządnego efektu, który jest sumą naszych doświadczeń. 

To nie koniec eksperymentów. W maju 2022 roku, we współpracy z palarnią kawy Hayb, w beczce po destylacie z tarniny leżakowała zielona kawa. Następnie została wypalona zgodnie ze sztuką, dodając do zaparzonej kawy niezwykłe aromaty dębu, destylatu i sosny. Kawa rozeszła się w mig, i nie ma co się dziwić, była przepyszna.T

Stosujemy różne pojemności beczek, często przygotowując beczułki na zamówienie klienta. Posiadamy beczki 2, 3, 5, a nawet 50 i 100-litrowe, z których, w odpowiednim momencie leżakowania rozlewamy serie limitowane, po kilka lub kilkadziesiąt butelek. Każda butelka jest numerowana i unikatowa, bo wiemy, że każda seria starzonych alkoholi jest inna. Małe i duże beczułki można zalać alkoholem kilka razy, w zależności od rozmiaru, a następnie beczka jest wypalana i przygotowywana na kolejne zalanie. 

 W naszej ofercie znajdują się beczki dwulitrowe zalane Szyszką Mocną oraz T52, których okres leżakowania jest krótszy i wynosi 8 miesięcy. Baryłki pięknie prezentują się w domowym barku. Posiadamy także butelki ze zlanym wcześniej Dębniakiem Tarninowym, z dokładnie opisaną i numerowaną etykietą. Zapraszamy do spróbowania tych niezwykłych, bieszczadzkich smaków. 

Alkohole starzone w naszym sklepie

Tylko legalny alkohol

Jesteśmy zaufanym producentem

Alkohol dla pełnoletnich

Reaguj, gdy nieletni spożywa alkohol

Chroń siebie i innych

Nie prowadź samochodu pod wpływem

W ciąży nie pije alkoholu

Dbaj o zdrowie swojego dziecka