Bieszczadzkie Smaki

Ponad 12 lat temu zgodnie z powiedzeniem „rzuciliśmy wszystko i pojawiliśmy się w Bieszczadach”. Z pasją, z pomysłem na życie, na siebie rozwijamy naszą rodzinną firmę „Bieszczadzkie Smaki”. Ciężka fizyczna praca i determinacja wszystkich członków rodziny sprawiła, że marzenia się spełniają. Dzięki dobrej woli napotkanych ludzi znaleźliśmy swoje miejsce w Smolniku k/Komańczy.

 

wiesia bogdan1

 Przewartościowaliśmy swoje życie, swoje potrzeby i porzuciliśmy miejską gonitwę. Oddech łapiemy późną jesienią i zimą.

Wraz z nadchodzącą wiosną ruszamy, jak to mówią „w pole”.

 

Rytm życia wyznaczają nam rośliny, zioła i owoce: czarny bez, sosna, czosnek niedźwiedzi, dziewanna, pokrzywa, podbiał, nostrzyk, bluszczyk kurdybanek, maliny, jagody, jabłka, gruszki, truskawki, aronia, rabarbar, czerwona porzeczka. 

 wiesia bogdan2

Te wszystkie dary lasu, łąk i ogrodu są w gospodarstwie przerabiane. Tworzymy z nich soki, nalewki, syropy, konfitury, dżemy, powidła, miodki i inne przysmaki.

 

Poza tym w gospodarstwie pieczemy chleby na zakwasie od ponad 12 lat, robimy sery, masło domowe z czosnkiem niedźwiedzim.

 

W 2014 roku chcąc wykorzystać doświadczenie i bogactwo i czystość bieszczadzkich łąk i pól powstała nalewkarnia, jedna z pierwszych na podkarpaciu.

 

 

Nasze nalewki są inne i wyjątkowe. Większość z nich powstaje na podstawie naszych autorskich przepisów. Staramy się zaskakiwać amatorów naszych specjałów, nie tylko nalewek.

  

Mamy zaprzyjaźnionych odbiorców, którzy są z nami od samego początku i jest to dla nas ogromny sukces, jak takie osoby mówią nam, że chleb smakuje jak za pierwszym razem. 

 

Pasję z jaką zaczynaliśmy wierzymy, że czuć w naszych produktach. Priorytetem dla nas zawsze była i jest ich jakość. 

 

Staramy się być innowacyjni i promować w produktach rośliny mniej znane a czasami zapomniane, które mają zbawienny wpływ na organizm człowieka.

 

Zapraszamy Cię do naszego sklepu internetowego, a jak będziesz w Bieszczadach do nas do Smolnika lub do syna na Dołżycę 17 k/ Cisnej „Hipisówka”.

 Wiesia i Bogdan

 

  

  


 

ZOBACZ NASZE SOCIAL MEDIA :) 

 

fb bogdan ablewski fb wiesia ablewska fb bieszczadzkie smaki fb hipisowka

 

BIESZCZADZKIE smaki

Mieszkamy w Bieszczadach w malowniczej miejscowości Smolnik w gminie Komańcza. W naszym gospodarstwie pieczemy trzy rodzaje chleba na zakwasie - "Śpiewany", "Biały" i "Żytni". Na czystych łąkach bieszczadzkich zbieramy świeże rośliny, dary tej ziemi, które są surowcem do świeżych soków wyciskanych na zimno, syropów, miodków, dżemików i powideł.

Przeczytaj pełną historie

BIESZCZADZKI NEWSLETTER

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o produktach, promocjach i wydarzeniach.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Bogdan Ablewski Smolnik 9,
38-543 Komańcza, woj. podkarpackie

Otwarte codzeinnie od 8:00 do 18:00

+48 504 756 366

bieszczadzkiesmaki@gmail.com

@bieszczadzkie.smaki