Naturalne świece sojowe

Świeca z naturalnego wosku sojowego zostały przygotowane ręcznie, przez Wiesię, w szklanych słoiczkach. Są to świece naturalne, wegańskie i ekologiczne. Świeca sojowa, którą produkujemy, podczas spalania nie uwalnia żadnych szkodliwych substancji do otoczenia. To czyni ją zupełnie bezpieczną dla ludzi i zwierząt.

Świece to kolejny produkt Bieszczadzkich Smaków. Przygotowujemy je z pasją i miłością, abyś odpalając je w swoim domu mógł poczuć pełnie relaksu. Wosk sojowy pali się znacznie czyściej i wytwarza do 90% mniej sadzy niż parafina. Świece sojowe palą się w niższej temperaturze. Głównym atutem niskiej temperatury topnienia jest wytrzymałość tych świec. To sprawia, że świece sojowe palą się nawet o 35% dłużej niż świece parafinowe. Jedną z większych zalet świec sojowych, jest to, że wosk sojowy nie ma wpływu na środowisko i na zdrowie. Olejki i barwniki użyte do stworzenia naszych świec są naturalnego pochodzenia. Wosk sojowy jest utwardzonym olejem sojowym pozyskiwanym ze strąków soi. Jest biodegradowalny, co czyni go przyjaznym dla środowiska i całkowicie bezpiecznym dla człowieka. Nasze słoiczki zalane woskiem sojowym tworzymy w kolorze białym oraz czerwonym.

Jak palić świece sojowe?

Zasady przy pierwszym paleniu świecy są właściwie takie same jak za każdym, następnym razem.

Po pierwsze musisz przyciąć knot. Powinien mieć ok. 3 mm długości. Następnie odpal knot i pal je minimum tak długo, aż równomiernie rozpuści się cała powierzchnia wosku. Nie pal świecy sojowej zbyt długo. Zazwyczaj 2-3 godziny wystarczą. Jest to ważne, aby nie przepalić olejku oraz nie rozpuścić zbyt dużo wosku podczas jednej sesji.

Obserwuj swoją świecę.

Pamiętaj o knocie przy każdym kolejnym odpaleniu świecy. Dbaj o jego długość i przycinaj do 3 mm pozbywając się zwęglonych części. Jeżeli do wosku wpadły resztki zwęglonego knota, wyjmij je z płynnego jeszcze wosku przy użyciu pęsety lub patyczka.

Pamiętaj również o paleniu świeczki nie krócej niż do momentu rozpuszczenia wosku do ścianek. Warto zwrócić uwagę czym podpalasz świecę. Najlepiej zrobić to zapalarką lub zapalniczką, unikniesz sadzy.

Zasady bezpieczeństwa

  • świeca powinna stać na płaskiej, żaroodpornej powierzchni, z dala od łatwopalnych przedmiotów i przeciągów

  • świecy nie należy przenosić kiedy wosk jest w stanie ciekłym

  • podczas palenia kilku świec należy ustawić je w odległości ok. 10cm od siebie

  • świece powinny znajdować się w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt

  • nie należy zostawiać zapalonej świeczki bez nadzoru

  • podczas każdego palenia należy zachować ostrożność, by uniknąć oparzenia

 

Świeczki sojowe

Świeca sojowa to doskonały prezent dla bliskich. Znajdują się w niej tylko naturalne składniki nie mające negatywnego wpływu na środowisko. To bezpieczny produkt przygotowany w trosce o Twoich bliskich. Świece sojowe zostały wyprodukowane przy użyciu wosku sojowego i olejków zapachowych.

Polska marka

Bieszczadzkie Smaki to rodzinna manufaktura zdrowego jedzenia. Świece to nasz najnowszy produkt, którym pragniemy się podzielić. Testowaliśmy my je długo, aby nasze produkty w pełni spełniły Państwa oczekiwania.