Warsztaty chlebowe – Ruiny Klasztoru ojców Karmelitów Bosych w Zagórzu

DSC05466-min

Dwudniowe warsztaty “Od ziarna do chleba, od gliny do dzbana – warsztaty rzemiosła dawnej wsi” przyniosły niezapomniane doświadczenia zarówno nam jak i uczestnikom, którzy zgromadzili się w malowniczym Klasztorze Zagór – siedzibie Centrum Kultury Foresterium.

 

 

Otoczeni urokliwymi ruinami klasztoru ojców Karmelitów Bosych, uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w naszych warsztatch piekarniczych.

 

 

Na warsztatach uczestniczyły dwie świetne grupy, które poznawały tajniki wypieku chleba żytniego na zakwasie, proziaków i podpłomyków. Wśród nich znaleźli się zarówno doświadczeni piekarze, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynali swoją przygodę z wypiekami. Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i pogłębienia wiedzy w przyjaznej atmosferze.

 

 

 

Oprócz praktycznych umiejętności uczestnicy warsztatów otrzymali również sporą dawkę teorii, co pozwoliło im lepiej zrozumieć proces wypieku chleba oraz jego znaczenie w kulturze wiejskiej.

 

 

 

Tradycyjnie już, podczas warsztatów odbyła się degustacja wszystkich naszych chlebów – od białego przez żytni, aż po “śpiewany”. Na stole nie zabrakło również naszych produktów naturalnych takich jak: wegańskie pasty, smalczyki, sery, masło czy konfitury, które doskonale komponowały się z aromatem świeżo upieczonych chlebów, proziaków i podpłomyków.

 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Atmosfera panująca podczas warsztatów była niezwykle serdeczna i przyjacielska.

 

 

 

Życzymy każdemu samych udanych wypieków i zapewniamy, że zawsze pozostajemy do Waszej dyspozycji, gotowi do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.